Chcesz zarabiać 18 000 PLN? Zostań programistą! - Pilska Szkoła Programowania

by Dariusz Kacban
3 lata ago
1134 Views

Zarobki programistów

O zawodzie programisty powiedziano już wiele. Wiadomo że jest to interesująca praca gdzie codziennie uczymy się czegoś nowego i trudno o nudę. Wiadomo też, że zarobki specjalistów w branży związanej z oprogramowaniem należą do najwyższych na rynku pracy. Przyjrzyjmy się zatem bliżej zarobkom programistów. Powiemy czy zarobki w tej branży zależą od lokalizacji i umiejętności programisty. Powiemy Ci czym powinieneś się kierować wybierając swoich przyszłych pracodawców aby zarabiać na najwyższym poziomie.

Ile zarabia junior developer?

Junior developer czyli początkujący programista z niewielkim doświadczeniem zarabia na początku zwykle powyżej 5 000 PLN.  Warto zaznaczyć, że wartość ta może szybko wzrosnąć w zależności od tego gdzie pracujemy, jakie mamy kompetencje, odbyte szkolenia oraz ile wiemy i jak angażujemy się w swoją pracę.  Wiadomo nie od dziś, że najlepiej zarabia się w firmach z zagranicznym kapitałem oraz dużych korporacjach.  A najlepiej i jedno i drugie.  Zatem jeśli chcesz aby Twoje zarobki były wysokie to zwróć uwagę na to dla kogo będziesz pracował.  Dobry wybór pozwoli Ci na szybki rozwój oraz wzrost zarobków.  Zły wybór zablokuje możliwości Twojego rozwoju. Najlepiej poradź się znajomych programistów a jeśli nie znasz nikogo takiego to przyjdź na Podstawowy Kurs Programowania w Pile. Zapisy: TUTAJ

Regular developer

Regular developer czyli programista posiadający już spore,  najlepiej kilkuletnie doświadczenie jest w stanie podwoić stawkę juniora. Warunek jest taki, że musisz swoje zadania wykonywać samodzielnie, często służyć pomocą kolegom z zespołu i mieć odpowiednią wiedzę. A do tego koniecznością są szkolenia, kursy, certyfikaty. Jeśli się postarasz to po roku, dwóch możesz zarabiać już dwa razy więcej niż na początku swojej kariery(czyli 10 000 PLN).  Pamiętaj jednak że są wyjątki bo jeżeli na początku kariery wybrałeś złą firmę to nawet po 5 latach Twoje zarobki nie przekroczą 3 tys. zł netto. Może to wynikać z kilku przyczyn: możliwe, że pracujesz przy małych projektach takich jak budowanie stron wizytówek albo stron zbudowanych w oparciu o szablony.  W takiej pracy niewiele się nauczysz,  więc pracodawcy nie zapłacą za Twoją pracę więcej niż osobie bez wiedzy programistycznej. Pamiętaj, że aby wyróżnić się na rynku musisz wiedzieć coś więcej niż Twoi konkurenci. Dlatego należy inwestować w szkolenia od samego początku pracy w branży IT. Musisz też dużo programować i budować skomplikowane systemy.  Wtedy masz gwarancję rosnących zarobków. Unikaj technologii takich jak WordPress albo Joomla czy inne rozwiązania typu CMS, które nie mają nic wspólnego z programowaniem. Wybierając swoją pierwszą pracę najlepiej od razu pracuj z takimi technolgiami jak C#, Java, SQL, Go, Azure, AWS.

Senior Developer

Po pewnym czasie możesz zostać senior developerem gdzie stawki są jeszcze wyższe i mogą sięgnąć 18 000 PLN. Warto rzucić okiem na infografikę przygotowaną przez portal no fluff jobs(LINK). Pytanie czy takie zarobki są możliwe w dużych miastach czy również w Pile? Niektórzy twierdzą, że nie ponieważ w małym mieście takim jak Piła zarobki muszą być niższe niż na przykład w Warszawie lub Wrocławiu czy Poznaniu. To raczej nieprawda. Warto zwrócić uwagę na to co pokazuje infografika: na najwyższe zarobki bo aż 18 000 PLN mogą liczyć osoby pracujące zdalnie. A skoro zdalnie to również w Pile można zarabiać 18 000 PLN. C.N.D.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *