Historia Pilskiej Szkoły Programowania - Pilska Szkoła Programowania

by Dariusz Kacban
3 lata ago
788 Views

Już wkrótce w Pile organizujemy trzecią edycję szkolenia: Podstawowy Kurs Programowania. Dziś opowiem jak powstawał kurs.

Inwest Park

Był rok 2018. Rozpocząłem wtedy działalność w ramach projektu preinkubacji w pilskim Inwest Parku. Mój projekt nazywał się Pilska Szkoła Programowania i jego głównym założeniem było pomagać osobom zainteresowanym programowaniem. Sam pomysł współpracy z Inwest Parkiem zrodził się już na początku roku 2016 ale dopiero 2 lata później udało mi się go zrealizować.

Pierwszy kurs

Testowanie firmy w inwest parku jest bardzo proste. Wszystkie sprawy księgowe, przygotowanie umów, faktur bierze na siebie inwest park. Dzięki temu mogłem skupić się na przygotowaniu pierwszego produktu. Kurs nazwałem: Podstawowy Kurs Programowania.

Pracowałem wtedy jako programista. NET więc kurs skupiał się na tych technologiach, które są moim zdaniem najczęściej wykorzystywane właśnie na tym stanowisku. Były to tematy takie jak Visual Studio 2017 oraz język C#. Program obejmował także tworzenie aplikacji internetowych za pomocą frameworka ASP.NET MVC. Poza tym były tematy przydatne każdemu programiście niezależnie od tego czy pracował w PHP, Pythonie, Javie czy Ruby. Były to miedzy innymi bazy danych SQL, HTML, JavaScript, podstawy CSS.

Zapisy

Szkoła oficjalnie ruszyła we wrześniu ale zapisy na kurs roszyły w październiku. Zebraliśmy grupę i już w listopadzie ruszyliśmy z zajęciami. Wszystkie lekcje odbywały się w soboty w Pile w Inwest Parku. Było to wyzwanie organizacyjne bo za każdym razem trzeba wszystko przygotować. Począwszy od ustawienia stołów w sali, poprzez przygotowanie cateringu a skończywszy na przygotowaniu materiałów i przeprowadzeniu samego szkolenia. Odbyło się 6 spotkań i sądząc po wynikach ankiet poszło mi całkiem nieźle.

Podsumowanie

Podsumowując prowadzenie szkoły Programowania to wymagające zajęcie. Oprócz wiedzy i umiejętności prezentacji w grę wchodzi jeszcze wiele innych aspektów. Głównie organizacyjnych i marketingowych, ale to temat już na inny wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *