Jak zostać programistą Java w Signify? - Pilska Szkoła Programowania

by Dariusz Kacban
3 lata ago
745 Views

Praca w Signify

Signify czyli dawniej Philips Lighting jest jednym z doskonałych miejsc w Pile gdzie można zacząć swoją zawodową przygodę z programowaniem.

Przyjrzyjmy się ofercie Java Developer.

Z kim będziesz pracował?

Do obowiązków programisty należy między innymi udział w zbieraniu wymagań.  Oczywiste tutaj jest, że wymagania będzie nam przekazywał Business Analyst.  Kim jest ta osoba?  To analityk procesów biznesowych,  będący członkiem wielu zespołów tworzących oprogramowanie nie tylko w Signify ale również na przykład w Quad Graphics.  Analityk jest osobą z pogranicza świata biznesu i programowania.  Jest to osoba,  która doskonale zna proces oraz dziedzinę projektu czyli wie jak system który tworzysz jako programista powinien działać.  Jeśli będziesz miał wątpliwości ze zrozumieniem systemu to analityk z pewnością je rozwieje.

Proof of concept

Na tym stanowisku będziesz też przygotowywał tzw.  Proof of concepts,  czyli zanim powstanie docelowy system,  programiści przygotowują jego okrojoną wersję,  rodzaj prototypu,  który następnie jest zweryfikowany przez osoby decyzyjne po czym zapada decyzja o realizacji pełnoprawnego systemu.

Architektura systemów komputerowych

W tworzeniu naprawdę dużych systemów od których wiele zależy ważna jest architektura oraz pewne aspekty zwane atrybutami.  Dlatego warto żebyś wiedział czym jest wydajność,  niezawodność albo skalowalność aplikacji.  Prafując w Signify jako programista Java będziesz tworzył systemy używane przez tysiące użytkowników więc błędnie stworzone rozwiązanie może pozbawić tysiące pracowników narzędzia do pracy. Odpowiedzialne zajęcie,  prawda?  Przeczytaj kilka ksiazek o architekturze aplikacji internetowych. Polecam Ci książkę „Beautiful Architrcture” albo „Czysty kod”.

UAT czyli testy akceptacyjne

Kiedy wraz ze swoim zespołem stworzysz część systemu,  co zwykle trwa kilka miesięcy to z pewnością zostanie on poddany testom akceptscyjnym, czyli po angielsku User Acceptance Tests,  w skrócie UAT.  Takie testy przeprowadza biznes,  czyli osoby zwykle nie techniczni,  którzy będą używać systemu,  który zbudowałeś.

Wymagane umiejętności

Musisz znać składnie języka Java, oraz język przeglądarek internetowych czyli rzecz jasna JavaScript. Musisz znać najważniejsze formaty danych czyli Json i XML.  Do pracy z relacyjnymi bazami danych będziesz potrzebował języka SQL. Dodatkowo warto znać podstawy języka Python.  Warto żebyś miał już wcześniejsze doświadczenie w programowaniu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *