Oferta pracy: Programista PHP w Sun Group - Pilska Szkoła Programowania

by Dariusz Kacban
2 lata ago
1785 Views

Dzisiaj przedstawiamy ofertę pracy z Sun Group – firmy, która z małej agencji reklamowej stała się firmą zatrudniającą kilkadziesiąt osób i tworzącą specjalistyczne oprogramowanie w języku PHP.

SUN GROUP – PROGRAMISTA PHP

Na portalu pracuj.pl możemy znaleźć ogłoszenie, które powinno zainteresować wszystkie zdolne osoby, które mają kilka lat doświadczenia w programowaniu w języku PHP.

Oferta pracy w firmie Sun Group

To oferta dla programistów PHP, którzy potrafią tworzyć aplikacje internetowe wykorzystując frameworki zbudowane w oparciu o wzorzec architektoniczny MVC (Model View Controller).

Link do ogłoszenia:
https://www.pracuj.pl/praca/programista-php-ujscie,oferta,1000221824

Co musisz umieć?

Framework PHP

Polecam Ci zapoznać się z frameworkiem Symfony. Jest to prosty w użyciu i świetnie udokumentowany framework stworzony przez francuską firmę Sensio Labs, która prowadzi program certyfikacji programistów oraz firm, które wdrożyły rozwiązanie w swoim biznesie. Certyfikaty pozwalają sprawdzić czy dana osoba, lub firma posiada odpowiednie umiejętności i w pełni wykorzystuje możliwości tego notabene bogatego frameworka. Więcej o certyfikatach możesz przeczytać tutaj: https://certification.symfony.com/ Ciekawa książka na temat Symfony została napisana przez wykładowcę i trenera Włodzimierza Gajdę. Ebook dostępny jest już za mniej niż 40 zł.

Git

Git – to system kontroli wersji, który umożliwia przechowywanie kodu w bezpieczny bo rozproszony sposób. Oznacza to, że kod jest przechowywany nie tylko na centralnym serwerze ale również na maszynie lokalnej każdego programisty. Dzięki temu mimo awarii serwera wciąż mamy dostęp do kodu źródłowego i prace mogą trwać nadal. Oprócz tego Git jest szybki, wydajny i wspierany przez wiele narzędzi takich jak różne IDE lub systemy do służące do przeglądów kodu (Code Review) albo Serwery ciągłej integracji. Więcej na temat Gita dowiesz się z książki Pro Git:
https://git-scm.com/book/en/v2 Odpowiednią dystrybucję gita (Windows, Linux, Mac OS X) pobierzesz z tej strony: https://git-scm.com/downloads

Build Server

Serwery ciągłej integracji, zwane również build serwerami są niezbędne aby móc w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w systemie git a zarazem zautomatyzować pracę zespołu programistów. Zdarzało mi się pracować z systemami takimi jak TeamCity, Jenkins, Azure Pipelines, gitlab albo bitbucket. Wszystkie te systemy pozwalają na zbudowanie aplikacji, uruchomienie testów, przygotowanie paczki z aplikacją oraz wysłanie jej na serwer docelowy. Czasami uruchamiane są również testy Gherkin albo programy sprawdzające jakość kodu źródłowego albo pokrycie kodu testami jednostkowymi. Kiedy w repozytorium kodu git pojawi się jakiś błąd to autor kodu zostanie automatycznie o tym powiadomiony. Jak widzisz build server daje całkiem sporo możliwości.

Od czego zacząć? Najlepiej wykorzystać rozwiązanie chmurowe, czyli takie którego nie musisz instalować na własnych serwerach. Idealnie byłoby gdyby taki build server był darmowy. Otóż jest takie rozwiązanie i nazywa się Microsoft Azure Pipelines. Aby zobaczyć jak działa Azure Pipelines wejdź na stronę i zapoznaj się z krótkim opisem:
https://azure.microsoft.com/en-us/services/devops/pipelines/

Build Server – Microsoft Azure Pipelines

Bazy danych i język SQL

Każdy program komputerowy przechowuje swoje dane w określonym miejscu. Najczęściej miejscem tym są relacyjne bazy danych. Najpopularniejsze rozwiązania w tym segmencie oprogramowania to między innymi:

  1. MySQL
  2. Oracle
  3. Microsoft SQL Server

Choć wszystkie wymienione bazy danych zostały stworzone przez inne firmy to jest jedna cecha, która je łączy – jest nią język SQL. Structured Query Language to język stworzony w latach 70-tych przez firmę IBM. Umożliwia on komunikację z bazami danych. Najczęściej używane polecenia to:

  • SELECT – służy do wyszukiwania informacji w bazie danych
  • INSERT – służy do dodawania nowych informacji do bazy
  • DELETE – pozwala na usuwanie danych z bazy
  • UPDATE – służy do tego aby zmienić już istniejące w bazie informacje

W nowoczesnych aplikacjach internetowych w zasadzie nie używa się bezpośrednio tych poleceń, ponieważ są one ukrywane przez systemy ORM ale i tak trzeba je znać. Czasami pojawia się potrzeba wyszukania w bazie danych konkretnych rekordów, co jest możliwe właśnie za pomocą języka SQL.

Od czego zacząć? Polecam bazę MySQL, której dokumentacja znajduje się na stronie: https://dev.mysql.com/doc/

Jak można aplikować?

Możesz przesłać swoje CV za pomocą portalu pracuj.pl. Oferta dostępna jest pod adresem: https://www.pracuj.pl/praca/programista-php-ujscie,oferta,1000221824

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *