TESTOWANIE OPROGRAMOWANIA OD PODSTAW 25. Maja 2019 - Pilska Szkoła Programowania

by Dariusz Kacban
3 lata ago
986 Views
 • Marzysz o karierze w branży informatycznej?
 • Chciałbyś więcej zarabiać?
 • Chcesz wiedzieć czym zajmuje się tester oprogramowania?
 • Chciałbyś zaoszczędzić czas na szukanie i od razu tworzyć testy i pisać proste programy testujące?

Pierwsza praca w IT

Swoją karierę z programowaniem zaczynałem w roku 2010 jako tester oprogramowania w Banku Zachodnim WBK.
Wtedy testowanie oprogramowania nie było tak popularne jak dzisiaj więc wiedzę o testowaniu zdobywałem przeszukując internet a następnie czytając każdą książkę na temat testowania. Nie wszystkie informacje, do których udało mi się dotrzeć przydały się w pracy testera. Wiele godzin spędziłem na rzeczach, które nie były potrzebne, przez co testowanie na początku było bardzo nieefektywne.

A może zostać programistą?

Jakiś czas później zostałem programistą w firmie Pearson IOKI w Poznaniu i miałem okazję poznać testowanie od strony kodu.
Nie każdy o tym wie ale programowanie na przykład aplikacji internetowych to w dużej mierze testowanie. Przykładowo po stworzeniu danej funkcjonalności do obowiązków programisty należy przetestowanie programu na swoim komputerze, lub na serwerze testowym. To oczywiste. Ale programista lub tester automatyzujący tworzą również zestaw innych testów: jednostkowe, integracyjne, czy testy funkcjonalne, które mają za zadanie symulowanie pracy użytkownika aplikacji. Służą do tego specjalne narzędzia takie jak Selenium WebDriver. Przy okazji pracy w Pearsonie miałem okazję poznać świetnych testerów manualnych i automatycznych i miałem możliwość poznania sposobów ich pracy w zespole oraz z klientem. Przy okazji miałem możliwość udziału w warsztatach z Davidem Burnsem, mocno zaangażowanym w projekt WebDriver.

Gdzie przydadzą mi się umiejętności testowania?

Wszystkie projekty, w których uczestniczyłem pokazały mi jak wiele jest podejść do testowania i ile jest narzędzi, które tester powinien znać.
Mimo pewnych różnic Wszystkie projekty informatyczne mają jednak jeden wspólny mianownik, którym jest dążenie do jak najwyższej jakości i jak najmniejszej liczby błędów które występują w oprogramowaniu. Wysoką jakość możemy osiągnąć tylko dzięki odpowiedniemu testowaniu.

Ile czasu trwa nauka zawodu testera?

Pojawia się jednak pytanie: Jaki jest najszybszy sposób aby poznać metody testowania, narzędzia które pozwolą zredukować ilość manualnej pracy testerów?
Możesz zatrudnić się w dużej firmie informatycznej i po kilku latach będziesz wiedział co działa w testowaniu a co nie – ja tak zrobiłem.

Jest jednak szybsza droga. Możesz poznać wszystkie podstawy na szkoleniu, które dla Ciebie przygotowałem. Na pewno nie opanujesz wszystkiego od razu ale gwarantuję Ci, że zaoszczędzisz dziesiątki godzin, bo poznasz kluczowe umiejętności testowania i będziesz tworzył proste testy automatyczne już na kursie. Później wskażę Ci sposoby dzięki którym będziesz mógł dalej rozwijać się w testowaniu i powiem gdzie szukać pracy.

KURS: TESTOWANIE OPROGRAMOWANIA OD PODSTAW

Już w sobotę 25. maja w Pile odbędzie się kurs trwający jeden dzień – 8 godzin. Poznasz teorię testowania oprogramowania, wiele sposobów planowania testów manualnych oraz stworzysz swoje testy automatyczne. To bardzo ważne, ponieważ umiejętność automatycznego tworzenia oprogramowania jest niezwykle cenna na rynku pracy i niemal gwarantuje pracę na wiele lat.

Program szkolenia

 1. Wprowadzenie do testowania, korzyści
 2. Oferty pracy i wymagania, które stawiają pracodawcy
 3. Rodzaje testów według Google i ISTQB
 4. 3 najważniejsze metody testowania oprogramowania
 5. Praktyczne zadania – testy manualne
 6. Tworzenie testów jednostkowych w języku C#
 7. Uruchomienie testów i interpretacja wyników
 8. Tworzenie testów funkcjonalnych za pomocą biblioteki WebDriver
 9. Uruchamianie testów w różnych przeglądarkach internetowych
 10. Praktyczne ćwiczenia – WebDriver

Co dalej?

Zapisz się na szkolenie na stronie: http://psp.pila.pl/produkt/testowanie-oprogramowania/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *